Burčákcup 2016

Tož, aj v temto roku sme udělaly ty naše prestyžní závody, kde sa neenom bezvadně běhá, šak domlúváme pokaždé echtovního rozhodčího, ale také sa dá aj dobře najest a napit. Zasej sa točily kýtečky na rožínku a z bečky tékl dobrý moravský burčák. Počasí zas jednú vyšlo, tak sme sa aj trochu nekeří zapotili.  Zlatým hřebíkem závodú bylo finálové běhání, keré ten šohaj s píšťalkú odfúkal dokonca v našém kroju.

Velkú zásluhu majú sponzoři, hlavně teda JK ANIMALS, díky kerým tí co doběhli aj cosi hezkého dostali. Takže jím týmto eště jednú moc děkujeme.

Napsat by sa teho dalo hodně, ale jak dycky rýkali náš stareček, jedna malůvka dá za tisíc slov. Tak sa mrknite na fotky, aj video máme též hezké anebo zasej príští rok dojďite.

Číst dál: Burčákcup 2016

Jumpingdogs na laně

Letní parný páteční podvečer si hrstka odvážlivců z řad Jumpingdogs a jejich přátele rozhodli zpříjemnit dávkou adrenalinu. K tomu posloužilo nově otevřené lanové centrum Hájenka, využívajícího zázemí bývalé hájenky, u níž v přilehlém lese vyrostly tři dráhy složené z různých překážek. Již při srazu z některých přímo sršelo nadšení, jiní se neúspěšně snažili ze své přislíbené účasti učinit pouze diváckou podporu. Naštěstí parta drží při sobě, takže sedáky a helmy nafasovali nakonec všichni. Abychom se nehádali, zvolili jsme férově tu nejtěžší trať. Rozhodnutí stálo za to, i když to v některých pasážích bylo už opravdu těžší. Hlavní je, že o zábavu bylo rozhodně postaráno a všichni jsme se úspěšně dostali opět na zem. Tak třeba zase někdy.

Text by Stanislav Čechlovský

Číst dál: Jumpingdogs na laně

Nejdecký trojskok 2016

Již podruhé uspořádal agility klub Jumpingdogs Lednice trojzkouškové agility závody, které se konaly na domácím cvičáku klubu v Nejdku. Účast byla obrovská – přijelo na 100 týmů. Přáli jsme si, aby vyšlo počasí a tak se i stalo, bylo velmi příjemně a běhat se tak dalo bez problémů až do večera. Občerstvení bylo zajištěno v našem tradičním cateringovém stanu, tentokrát se grilovala cigára a hermelíny a nechyběla ani "vynikající" limonáda a pivko.

Závodní den zahájili závodníci v kategorii A2, kteří jako první vyzkoušeli pěkné běhavé parkury připravené paní rozhodčí Jiřinou Máčkovou. Všechny parkury byly stavěné tak, aby se prověřily fyzické i technické schopnosti týmů, ti nejlepší byli oceněni v každé kategorii i v každém běhu medailí na památku a pěkným balíčkem od štědrých sponzorů. Díky sehrané spolupráci organizátorů jednotlivé běhy pěkně odsýpaly s vše se stíhalo načas. V závodech se dařilo i domácím týmům, oranžovo-šedá barva se často objevovala na bednách vítězů. Všichni účastníci odvedli opravdu skvělé výkony a doufáme, že si závody maximálně užili, odvezli si spoustu krásných agi zážitků a přijedou na další závody, které klub Jumpingdogs pořádá.
V nejbližší době to bude tradiční Burčákcup, který se bude konat 24. 9. 2016.

Děkujeme sponzorům Nejdeckého trojskoku:

Leroy, Calibra, Acana, Eminent, Nativia, Platinum Natural, Grand Vital, Mapes, Mira mar, Vetoguinol, B&F, Psí kusy, Publicity Wear, Christeyns, vinařství Starý vrch a další

Číst dál: Nejdecký trojskok 2016

Mikulovský trojhrb 2016

Na velikonoční sobotu 26.3.2016 se v Hale Stáje Hlavenka konaly naše zimní zkouškové závody, které letos dostaly o jeden hrb navíc. Vybojovat zkoušky přijelo bezmála 100 závodníků, kteří se sjeli do Mikulova, aby si vyzkoušeli parkury rozhodčí Alice Boháčové, která si připravila pro každou výkonnostní kategorii 3 zajímavé běhy.  Ti nejúspěšnější byli oceněni na prvních 3 místech cenami od našich štědrých sponzorů a v každé kategorii byly vyhlášeny i součty těch nejšikovnějších týmů. Ti, kteří ten den neměli moc toho agility štěstíčka, snad byli rádi aspoň za prezenční balíček.

Závodníci i fanoušci jednotlivých týmů se mohli občerstvit či zahřát čajem nebo něčím ostřejším v bufetu přímo v areálu haly Hlavenka, což určitě přidalo na výborné atmosféře, která se šířila celým dnem. Všem zúčastněným moc děkujeme za kladné ohlasy na naše závody a budeme se na Vás těšit na našich dalších trojzkouškách "Nejdecký trojskok" v neděli 12.6.2016 již na trávě v Nejdku.

Velké poděkování patří našim sponzorům: hlavní sponzor Cymedica (Specific), dále Mapes, Vitakraft, Yoggies, vinařství Forman, Grand Vital, Mira Mar, Weber mlýn (Acana, Orijen) a Irel.

Číst dál: Mikulovský trojhrb 2016

Podpálavská drkotačka s JK Animals

V sobotu 27. února se konal další úspěšný ročník Podpálavské drkotačky, tentokrát s hlavním sponzorem JK Animals. Závody se již tradičně konaly v hale Hlavenka v Mikulově a věřím, že byly pro mnoho zúčastněných zahájením závodní agility sezóny 2016.

Letošního ročníku Podpálavské drkotačky s JK animals se zúčastnilo i přes chladné počasí celkem 92 týmů, což svědčí o velké oblíbenosti tohoto zimního agility závodu. Rozhodčím byl pan Petr Pupík, který připravil pěkné běhavé parkury. Byly připraveny tři běhy – jumping, agility a zkouška pro přestup do vyšší výkonnostní kategorie. Oceněni byli nejen vítězové na prvních třech místech v kategoriích „small“, „medium“ a „large“, ale nakonec i „Nejlepší pes“ a „Nejlepší fena“ v každé velikostní kategorii. Pro vítěze byly připraveny od sponzorů opravdu hodnotné ceny a nechyběly ani originální poháry a medaile. Ostatně už prezenční balíčky od sponzora JK Animals musely účastníky rozhodně potěšit.

Z domácích závodníků se nejlépe umístila Pavlína Juřenová, která se svým JRT Jimmym v kat. S vybojovala 2. místo v jumpingu, 3. Místo v agility a tím Jimmy získal titul nejlepší pes ve své kategorii, moc gratulujeme.

Velká spousta kladných ohlasů na průběh závodů je pro členy Jumpingdogs zajisté skvělou motivací, aby i do budoucna připravovali další akce – například již za měsíc pořádáné trojzkoušky Mikulovský trojhrb, pod taktovkou Alice Boháčové nebo jarní trojzkoušky s názvem Nejdecký trojskok a podzimní oficiální závody Burčákcup, které se budou konat již na našem cvičáku v Nejdku.

Děkujeme našim skvělým sponzorům: JK Animals, 4dox, CZECH DOG s.r.o., Dokonalá láska, vinařství Forman, Christeyns, Leroy Cosmetics s.r.o, Moravíno, Nakladatelství Plot, Obojky Blackberry, Obojky Parcoll, Psí kusy, Publicity wear, Veterinární ordinace MVDr. Petra Olmová, Zero DC s.r.o., vinařství Starý Vrch

Číst dál: Podpálavská drkotačka s JK Animals

Předváděčka treibballu na slavnostním vyhlášení ankety kynolog roku 2015

Od února 2016 pro naše členy na našem cvičáku nově nabízíme výcvik sportu jménem treibball. Treibball je poměrně nový sport, který pochází z Holandska původně jako zábava pro ovčácké psy. Úkolem psa je přemístit určitý počet míčů uspořádaných do trojúhelníku do branky na čas, přičemž chyby ve spolupráci psa a psovoda jsou penalizovány. Například pomoc rukou či nohou, opuštění brankoviště a podobně. Výsledné pořadí se vyhodnocuje podle dosaženého času a penalizace (trestných sekund).

S Cleem i Samem se tomuto sportu věnujeme já a moje maminka od podzimu 2015 (pod vedením Renaty Kolomazníkové). V lednu 2016 jsme se poprvé zúčastnili treibballových závodů v Brně, kde jsme se několikrát umístili na stupních vítězů.

Protože je bígl plemenem pro sport nezvyklým, zaujal pozornost Magdaleny Novotné, která byla oslovena, aby předváděčku zorganizovala. A tak jsem se s Cleem vydala na cestu do Prahy, abychom předvedli treibball tentokrát ne pro veřejnost, ale přímo pro kynology na slavnostním vyhlášení ankety kynolog roku!

Po boku Clea zazářila ve světlech reflektorů také Berta - postarší fenka plemene Welsh Corgi Pembroke.

Cílem naší předváděčky nebylo ukázat špičkové výkony nejlepších závodníků, nýbrž vyzdvihnout zvolenými aktéry fakt, že je tento sport vhodný pro jakékoliv plemena jakéhokoliv věku i kondice.

Slavnostní vyhlášení ankety kynolog roku jsme si všichni moc užili a pevně věříme, že treibball bude součástí vyhlašovaných sportů po boku agility, frisbee, flyballu a dalších a ne jen ve formě předváděčky.

Chtěla bych moc poděkovat Magdaleně Novotné za tuto skvělou příležitost, organizátorům ankety kynolog roku za pozvání, Renatě Kolomazníkové za seznámení s tímto krásným sportem, svému tatínkovi za ochotnou pomoc po celou dobu předváděčky (i mimo ni), mojí mamince za podporu a pomoc při výcviku mých psů, klubu Jumpingdogs za skvělé zázemí a to už by asi i stačilo Smile

Číst dál: Předváděčka treibballu na slavnostním vyhlášení ankety kynolog roku 2015