Dárek pro útulek

Dárek pro útulek

Z výtěžku z našich závodů jsme vyrobili 3 krásné boudy pro psy a zavezli je do Domova pro zvířata Minaret v Bulharech. Mimo to jim někteří členové jako každý rok zavezli pytle granulí a pamlsků "pod stromeček". Nezapomněli jsme ani na kočičky Smile

Číst dál: Dárek pro útulek

Podpálavská drkotačka II.

Podpálavská drkotačka II.

zde reportážní článek o akci:

Agility opět v Mikulově - aneb Podpálavská drkotačka podruhé.

V sobotu 15. prosince pořádalo Jumpingdogs o.s. Lednice druhý ročník závodů v agility s názvem " Podpálavská drkotačka".
Stejně jako vloni se tato zajímavá sportovní událost uskutečnila v jezdecké hale stáje Hlavenka v Mikulově. Pořadatelé se zde opět snažili vytvořit ideální podmínky pro konání zimních závodů v tomto oblíbeném sportu, kdy psovod a jeho pes coby jeden tým překonávají překážky v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb.
Členové Jumpingdogs se agility intenzivně zabývají již několik let a pravidelně pořádají závody a různé předváděcí akce i pro veřejnost. Letos se jim podařilo za pomoci obce Lednice otevřít nové výcvikové středisko v Nejdku. (více na www.jumpingdogs.cz)
Do Mikulova si v tomto předvánočním čase přijelo  "zadrkotat" se svými čtyřnohými parťáky na 80 agility nadšenců z Česka i Slovenska.
Nad průběhem závodů dohlížel zkušený rozhodčí Petr Dostál, který si pro všechny kategorie připravil sérii různorodých parkurů.
Motivací pro všechny bylo nejen splnění zkoušky pro přestup do vyšších výkonnostních skupin, ale i krásné a hodnotné ceny, které organizátoři díky štědrým sponzorům připravili. Závodníci tedy mohli být oceňováni až do 5. místa a jako bonus pořadatelé vyhodnotili nejlepší psy a feny všech soutěžních kategorií. Méně úspěšné jistě potěšila cena útěchy za každý diskvalifikovaný běh.
Z domácích závodníků se nejlépe umístil předseda sdružení Stanislav Čechlovský s pudlem Chic Chocem, kteří vybojovali první místo a Michaela Dostálová se svým Jack Russell teriérem Řízkem obsadila bronzovou příčku.
Letošní drkotačku se pořadatelé stejně jako loni snažili zpříjemnit podáváním horkého čaje, občerstvení bylo zajištěno v místní restauraci.
Tyto prosincové závody byly pro většinu závodníků snad příjemným zakončením letošní sezóny a členové Jumpiongdogs se již těší na další akce, které budou pro příznivce tohoto vyjímečného sportu nadále připravovat.
Bez sponzorů by se jim to těžko podařilo, takže poděkování patří především jim: Nativia pet, Czech dog, Acana, Aveflor, Orijen, Psí hrátky, Platinum, Eukanuba, nakladatelství Jota, Noviko, Mapes, HCV Group, Spokojený pes, Pixelhouse, Regraf, Calibra, Aptus, Zoo u Žofky, Mira mar, Plot knihy, Jamen PRO, Tekro, Dogmans, Tvůj pejsek, Pes přítel člověka, Dog World graphics, Stachema, Zoo shop Mikulov, 4 dogs, 100% palmové svíce, Vitalka, Volunio lékárna, Psí centrum, Eminent, Hurta, Veterinární ordinace MVDr. Stehlík, Veterinární ordinace Velké Pavlovice.

Číst dál: Podpálavská drkotačka II.

Vánoční večírek

Vánoční večírek

Letos jsme poprvé nemuseli řešit, kdeže tentokrát oslavíme blížící se Vánoce a konec roku, protože jsme mohli poprvé slavit "doma" v Nejdku. Vánočně vyzdobená klubovna byla ideálním místem pro tento večer, který byl super zakončením letošní sezony na našem novém cvičáku.
Každý měl za úkol přinést něco na zub z vlastní výroby, o pitivo a zábavu také nebyla nouze a vodní dýmka už jenom příjemně doladila předvánoční atmosféru.

 

Číst dál: Vánoční večírek

Mikulovský dvojhrb IV.

Mikulovský dvojhrb IV.

Na již čtvrtý ročník našich halových dvojzkoušek k nám zavítalo bezmála 100 závodníků, aby změřili své síly na parkurech zahraničního rozhodčího Pala Vakoniče (SK).
Díky našim štědrým sponzorům jsme mohli odměňovat až do 5 místa a jako každý rok jsme rozdávali uvítací balíček při prezenci.
Příjemnou novinkou byla cena útěchy za každou diskvalifikaci na parkuru.
Závody jsme díky kladným reakcím závodníků zhodnotili jako organizačně úspěšné, což nás moc těší a zavazuje.

Číst dál: Mikulovský dvojhrb IV.

MČR v agility - Liberec

MČR v agility - Liberec

Na mistrovství České republiky v agility nás tento listopadový víkend jela reprezentovat naše trenérka Barbora Mandíková s Dennym a Stanislav Čechlovský s veteránkou Bellou.
Báře se podařilo s Dennym vybojovat skvělé 2. místo v Jumpingu družstev a součtech. Bellinka byla 6. v agility.
Gratulujeme.

Číst dál: MČR v agility - Liberec

Členská schůze

Členská schůze

Zúčastnilo se 14 členů, řešili jsme záležitosti ohledně připravovaných závodů, dále proběhla volba 5 členů Jumpingdogs do výboru.

Číst dál: Členská schůze

MS v agility 2012 - Liberec

MS v agility 2012 - Liberec

Tuto velkou událost si někteří naši členové nemohli nechat ujít a tak jsme uspořádali fanouškovskou výpravu do Liberce, abychom podpořili českou výpravu.
Akce to byla velkolepá, sjeli se sem závodníci z 38 států naší planety aby bojovali o nejcennější trofeje - tituly mistrů světa.
Atmosféra ve sport hale byla díky fanouškům fantastická, výkony závodníků a jejich psů ohromující, naše závodnice předváděly neskutečné výkony, díky kterým dosáhly na nejvyšší příčky a dokázaly, že patří k elitě tohoto sportu.

Číst dál: MS v agility 2012 - Liberec

Burčák cup aneb oficiální kolaudace cvičiště v Lednici - Nejdku

Burčák cup aneb oficiální kolaudace cvičiště v Lednici - Nejdku

Zde o naší akci krátký článek:

Skákající psi mají svůj nový domov.
Sdružení Jumpingdogs o.s. Lednice s podporou obce Lednice otevřelo na sv. Václava nové agility cvičiště, které je jediným svého druhu na okrese Břeclav. Této slavnostní akce se zúčastnili zástupci obce v čele s panem starostou Liborem Kabátem, který přestřižením pásky zahájil oficiální fungování cvičiště i následné první agility závody v Lednici. Na akci také proběhla sbírka, jejíž výtěžek bude ve formě materiální pomoci věnován Domovu pro opuštěná zvířata Minaret.
Areál byl vytvořen díky zapálení a snaze členů klubu rekultivací bývalého smetiště. Po téměř dvouleté práci získalo toto místo svůj nový smysl a klub prostor, ve kterém může plně rozvinout své současné i budoucí aktivity.
Nemalou měrou přispěla také obec Lednice a za to jí patří velký dík.

Číst dál: Burčák cup aneb oficiální kolaudace cvičiště v Lednici - Nejdku

Mistrovství České republiky mládeže v agility 2012- Píšťany

Mistrovství České republiky mládeže v agility 2012- Píšťany

Tento víkend se v Píšťanech konalo Mistrovství České republiky mládeže v agility. Simča Janošková, naše nejmladší členka, se zde umístila na 2. místě s Betty v jednotlivcích, se Sisi také na 2. místě a to v družstvech a v součtu družstev. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

Číst dál: Mistrovství České republiky mládeže v agility 2012- Píšťany

Intenzivní trénink s Martinou Vaškebovou

Intenzivní trénink s Martinou Vaškebovou

Počasí nám zprvu moc nepřálo, ale nakonec se vyčasilo a naši první intenzivku na novém cvičišti jsme si užili dosyta.

Trénovali jsme hodně techniku a zónové překážky. Na konci nechyběla oblíbená rovinka.

Všechny intenzivky jsou pro nás velkým přínosem, Martina nám opět předala hodně cenných zkušeností.

Číst dál: Intenzivní trénink s Martinou Vaškebovou

Členská schůze

Členská schůze

Zúčastnili se téměř všichni členové. U táboráku jsme probírali interní záležitosti klubu, kterých bylo víc než dost.

Číst dál: Členská schůze

Letní výcvikový tábor Svojanov

8.-15.7.2012

Svojanov - tábor, kde není psa, který by tam nemohl..

Tento rok to pro některé z našich členů již popáté a každý rok se přidává více a více členů..

Tábor se zaměřuje na psí sporty - agi, frisbee, tanec, flyball, coursing, dále na vystavování, obrany, obedience, poslušnost.. každý si může vybrat, vždy pod dohledem kvalifikovaných výcvikářů.. Krom toho je tam krásné okolí vhodné na vycházky ve volném čase a nedaleký rybník na ochlazení psů v horkém počasí.

Večery bývají zábavné a společenské, jednou týdně je tradičně společný táborák .

Na táboře se vždy sejde pohodová parta lidí, které spojuje láska ke psům..

Je to tam prostě super a příští rok určitě vyrazíme zase Smile

Číst dál: Letní výcvikový tábor Svojanov

Otevření štěněcí školky

Díky projevenému zájmu jsme otevřeli psí školku určenou pro psy od 3 do 15 měsíců.

Náplní školky je socializace štěňat, základy poslušnosti, zvykání na cizí prostředí, pozitivní motivace, různé hry a samozřejmě základy výcviku pro agility. Přihlásilo se 5 štěňátek.

Číst dál: Otevření štěněcí školky

Červen

Červen

Opět jsme v tomto měsíci brigádničili, krom posekání trávníku a úpravy terénu podél plotu jsme vymalovali klubovnu.

Začali jsme trénovat na nové trávě, která je díky vydatným dešťům a pravidelnému sekání na zátěž již připravená.

 • 9.6.2012    - Předváděčka ke Dni dětí v Nejdku
 • 16.6.2012  - Předváděčka ke Dni dětí v Lednici

Dětem jsme připravili krátký program, ve kterém jsme je sblížili s naším sportem a to za odborného komentáře našeho předsedy.

Počasí nám vyšlo skvěle a pejskové byli šikovní, za což je malí i velcí diváci odměnili velkým potleskem, který byl zároveň tou nejhezčí odměnou pro nás Smile

Na památku jsme rozdávali samolepky a omalovánky Jumpingdogs a sladké drobnosti.

Číst dál: Červen

Květen

Během května poběhlo několik brigád, na kterých jsme:

 • umyli všechny překážky
 • několikrát posekali trávník
 • odstraňovali plevel
 • naši šikovní hoši položili v klubovně podlahu
 • novinkou je vybagrování vlastní studny

Tento měsíc jsme začali v Nejdku trénovat, zatím na staré trávě, protože nová ještě neni dost silná, ale i tak to bylo moc fajn- být konečně "na svém" Smile

Číst dál: Květen

Topinkové posezení v hospůdce U korunky

Probíraly se interní klubové záležitosti.

Během dubna jsme se museli postarat o naši travičku v Nejdku. Proběhlo odplevelení, podsazování a pohnojení. Pár dní zapršelo, takže přišla i tolik potřebná závlaha.

Tento měsíc jsme si pořídili novou kladinu a houpačku a to samozřejmě v klubových barvách Jumpingdogs.

Číst dál: Topinkové posezení v hospůdce U korunky

Tréninky s Bárou Mandíkovou

6.4.2012 a 27.4.2012

V posledních ze série halových tréninků si pro nás naše trenérka připravila hezké běhavé parkury.

Současně probíhal výcvik našich štěňátek, opět pod vedením Stanislava Čechlovského.

Další tréninky již budou probíhat v Nejdku, kam se moc těšíme Smile

Číst dál: Tréninky s Bárou Mandíkovou

Špekáčkování

Tento den jsme si dali sraz na našem cvičáku v Nejdku, abychom se pobavili o plánech klubu do budoucna. Spojili jsme to s naší oblíbenou činností a tou je opékání špekáčků Smile

Sešli jsme se téměř v plném počtu a i přes chladnější počasí to bylo příjemné posezení.

Číst dál: Špekáčkování

Jarní jump v Sedleci

Jarní jump v Sedleci

Na tento den jsme se docela těšili, protože rádi vyjíždíme na závody v agility ve větším počtu. Většinou to bývají vydařené akce, protože se navzájem podporujeme, povzbuzujeme a tím posilujeme našeho týmového ducha Smile

Počasí bylo ideální jak pro nás, tak pro naše psy a výprava Jumpingdogs byla úspěšná..

Našim týmům se podařilo vybojovat 3x zlato, 2x stříbro, 3x bronz a celkové vítězství v kategorii nejpočetnější klub na závodech.

 

Číst dál: Jarní jump v Sedleci

Intenzivní trénink s Luckou Dostálovou

Tento víkend jsme strávili trénováním v koňské hale v Mikulově pod vedením námi oblíbené a zkušené trenérky Lucky Dostálové, která byla tak hodná a přijala naše pozvání.

Opět si pro nás připravila zajímavé sekvence, díky kterým jsme potrénovali a prodiskutovali hlavně technicky náročnější pasáže a to rozhodně prospělo nám všem.

Byl to fajn víkend s bezva lidmi, už teď se těšíme na další akce s Luckou Smile

Číst dál: Intenzivní trénink s Luckou Dostálovou

Pizza párty

Pizza párty

Díky sponzoru Pixelhouse, který domluvil v břeclavské pizzerii Cartage jako sponzorský dar 20 pizza kusů  dle vlastního výběru, se mohl uskutečnit tento toužebně očekávaný večírek, který byl zároveň zaslouženou odměnou pro naše členy za uspořádání závodů Podpálavská drkotačka.

Pizza byla vynikající (ještě jednou děkujeme našemu milému sponzorovi), nálada veselá a přátelská. Nejvíce se probíraly zážitky a postřehy ze závodů, které jsme vyhodnotili jako velmi vydařené, takže bylo co oslavovat až do časných ranních hodin.

Číst dál: Pizza párty

Podpálavská drkotačka

 • 18.2.2012 jsme pořádali halové závody "Podpálavská drkotačka"
 • rozhodčí Tomáš Glabazňa
 • účastnilo se 13 členů Jumpingdogs, z toho závodilo 7 týmů
 • (podařilo se nám vybojovat dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa)

Číst dál: Podpálavská drkotačka

Trénink v hale

 • proběhl trénink v hale pod vedením Barbory Mandíkové
 • přihlášeno bylo 8 týmů, počasí nám nepřálo a kvůli zimě jsme trénink ukončili o hodinu dřív

Číst dál: Trénink v hale

Turnaj v bowlingu

Turnaj v bowlingu
 • uspořádali jsme první klubový turnaj v bowlingu
 • sešli jsme se v hojném počtu - 10 členů a 5 přiznivců Jumpingdogs
 • akce se vydařila, nejlepší výkon podala Kateřina Krušinová (152 bodů)

Číst dál: Turnaj v bowlingu

Buďte v obraze

Očekávané události

15dub
Kurz Adéla po
14:03 - 17:30 - Ještě se 0x Země zavrtí.
22dub
Kurz Adéla po
14:03 - 17:30 - Ještě se 7x Země zavrtí.
29dub
Kurz Adéla po
14:03 - 17:30 - Ještě se 14x Země zavrtí.
06květen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 21x Země zavrtí.
13květen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 28x Země zavrtí.
20květen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 35x Země zavrtí.
27květen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 42x Země zavrtí.
03čen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 49x Země zavrtí.
10čen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 56x Země zavrtí.
17čen
Kurz Adéla po
14:30 - 17:30 - Ještě se 63x Země zavrtí.