Vánoční večírek Jumpingdogs

Vánoční večírek Jumpingdogs

Poslední předvánoční pátek patřil tradičnímu večírku pro členy klubu a jejich přátele. Jako i loni jsme řádili v příjemném vinném sklípku v Hlohovci. Popili jsme, zatančili jsme si, stihli jsme si rozdat i dárečky a celý večer jsme si náramně užili. Tímto přeji všem členům i přátelům klubu krásné prožití svátků vánočních, plno dárečků a hlavně klid a pohodu i pro naše čtyřnohé miláčky.

Číst dál: Vánoční večírek Jumpingdogs

Čučice 2014

Čučice 2014

Tak, jak je tomu v našem klubu zvykem, i tento rok jsme navštívili rekreační chatu v obci Čučice. Tento rok s sebou nesl kromě rekordního počtu jumpingdogsáků taky na podzimní období velmi příjemné počasí, které vydrželo celý víkend. Páteční párty se nesla ve společensky naladěném tónu se spoustou hudby a "nespoutané" zábavy. Velmi příjemnou tečkou byla pozdní večeře ve formě výtečně připravených cigár se švestkami a cibulkou. No, po půl hodině nezbyla ani pecka. Probuzení do sobotního rána bylo díky místní malebné krajině hodno červené knihovny. Určitý podíl kouzla přisuzuji i zbytkovému alkoholu.... Každopádně snídaně konající se před chatou dokreslila celkovou pohodovou atmosféru. Po doplnění potřebného paliva jsme se vydali na pochod po místních přírodních reáliích. Po návratu z odpolední procházky na nás čekal na plotně bublající výtečný flamendr, který naplnil naše prázdné žaludky a zahnal nás na krátkou odpočinkovou spací pauzičku, abychom mohli večer opět pokračovat v jumpingdogspárty.... Nedělní vstávání již nebylo tak energické jako předešlý den, pochopitelně z důvodu končícího víkendu a s ním také příjemného pobytu na chatě. Po snídani se všichni členové, co přežili víkendový maraton vrhli do úklidu a balení. Mezi další činnosti, které nemohou v "Čučkách" chybět, je společné focení zachycující všechny odvážlivce víkendové akce. Co říci na závěr? Tak zase za rok.. Smile

Číst dál: Čučice 2014

Intenzivní trénink s Luckou Dostálovou

Intenzivní trénink s Luckou Dostálovou

O víkendu 4.-5.10.2014 jsme absolvovali intenzivku s Luckou Dostálovou. Sešli jsme se již brzo ráno a nachystali si hooodně zajímavý parkur. Hned po úvodním kole za závodních podmínek jsme se dozvěděli, že vlastně děláme všechno úplně špatně :-) A tak jsme šli na samotný trénink. Lucka se nám ochotně věnovala a můžu říct, že jsme si odnesli spoustu cenných rad a dovedností co se vedení i společné souhry se psem týče. Po náročném dni pak někteří padli za vlast, jiní šli zase pařit :-) Každopádně jsme se druhý den všichni ve zdraví sešli a pokračovali jsme v tréninku na novém parkuru. Jako zlatý hřeb si pro nás Lucka nachystala "rovinku" ve tvaru květiny, kterou jsme běhali tak dlouho dokud jsme ji nezaběhli (můžete hádat jednou jak dlouho nám to trvalo :-) ) Každopádně celý Lucčin intenzivkový víkend byl pro všechny velkým přínosem a už teď se těšíme na další:-)

Za Jumpingdogs Verča&Cori

 

Číst dál: Intenzivní trénink s Luckou Dostálovou

Burčákcup 2014

Burčákcup 2014

I přes nepříznivé sobotní počasí jsme pořádali již druhý ročník neoficiálních závodů pod názvem Burčákcup. „Trocha“ deště a bláta ještě nikomu neublížila, a tak naši stateční závodníci, kteří se sjeli z ČR i ze Slovenska běhali, co jim síly stačily. O zapeklité parkury se postarala rozhodčí Barča Mandíková, která připravila tuneliády na rozběhání a zajímavý jumping i agility.

Celým dnem se prolínala přátelská atmosféra, ke které velkým dílem přispěl náš stánek s občerstvením, kde se závodníci i fanoušci mohli posilnit třeba pěkně vypečeným prasátkem nebo burčákem. Počasí nám připravilo plno překážek, které jsme jako organizátoři dobře zvládli a postarali jsme se třeba i o vyproštění většiny aut z našich bahenních lázní.

Děkujeme všech zúčastněným za trpělivost a shovívavost při našich závodech, ale počasí bohužel objednat nejde. Věříme, že se všem naše závody líbily a přijedou si k nám zaběhat i příští rok.

Díky podpoře všech sponzorů mohli být ti nejlepší odměněni hodnotnými cenami a krásnými medailemi, děkujeme všem:

4dox, Aveflor, Bioveta, a.s., BORS, BS Vinařské potřeby s.r.o., CZECH DOG s.r.o., FajnSlevy.cz, Christeyns, CHS Czech Paradise Ridges Irel, Krmeni.cz, Leroy Cosmetics s.r.o., Mapes, Martypet, Mira Mar, Moravíno, Moravský Sommeliér, Nakladatelství JOTA s.r.o., Nakladatelství Plot, Nativia, Obojky Blackberry, Orion Pharma, Pamlskovnik.cz, Publicity wear, Racio, SPECIFIC, Stillus s.r.o., Stříbrné tlapky, Tekro, spol. s.r.o., Veterinární ordinace MVDr. Petra Olmová, VmVet, vseprozvire.cz, VZP, Zero DC s.r.o. a Zverák u Zuzky.

Číst dál: Burčákcup 2014

Zábavný den s večírkem II.

Zábavný den s večírkem II.

Zábavný den s večírkem II. Předposlední prázdninové odpoledne, večer a noc jsme strávili na cvičáku a pokračovali tak v nové tradici zábavných dnů, která vznikla vloni. Hned zkraje proběhla členská schůze, na které se probíraly hlavně organizační věci nadcházejícího závodu Burčákcupu, který se již několikátým rokem koná na našem cvičáku. Rokovalo se několik hodin a po odsouhlasení všech bodů a ukončení schůze, jsme se všichni zapojili do bláznivých her, které si pro nás připravily dvě šikovné členky Míša a Simča. Síly byly celou dobu vyrovnané a nakonec velmi těsně zvítězilo družstvo „Žlutých mašliček“. Večer pak proběhl již neodmyslitelný táborák, který se protáhl do pozdních nočních hodin. Všichni jsme si akci užili a už teď se těšíme na Zábavný den s večírkem III.

Číst dál: Zábavný den s večírkem II.

Svojanov - psí tábor

Svojanov - psí tábor

aneb “Není psa a majitele, který by nemohl jet na tábor!!“

V polovině srpna vyrazilo několik členů Jumpingdogs na psí tábor do Svojanova. Byli jsme ubytovaní i s pejsky v chatičkách, takže si spousta z nás zavzpomínala na dětství. Během týdne jsme se účastnili výcvikových bloků, které pro nás připravili organizátoři tábora. Měli jsme možnost si nejen zaběhat agility pod vedením zkušených trenérů z celé republiky, ale procvičili jsme si i flyball, vyzkoušeli dohledávání osob – mantrailling, zaházeli talířem při dog frisbee, učili naše psy poslušnosti a obraně a několikrát nechali psy pronásledovat střapec při coursingu. Ve chvílích volna mezi jednotlivými tréninky jsme doplňovali tekutiny a baštili dobroty v místní hospůdce, šli jsme se projít po zdejším krásném okolí, sbírat houby do lesa nebo jsme jen tak odpočívali u chatek. Večery byly věnovány seminářům se zaměřením na různé psí tématiky, takže opravdu nebyl čas na nudu. Nechyběl ani táborák, takže to byl tábor, tak jak má být. Každý účastník si určitě našel sport, který jemu i jeho pejskovi seděl nejlépe a věřím, že spousta lidí pojede příští rok do Svojanova zas.

Číst dál: Svojanov - psí tábor

JK Brand cup - Kyjov

JK Brand cup - Kyjov

Na nedělní závody JK Brand cup do Kyjova přijela menší výprava Jumpingdogs, protože hodně našich týmů se zúčastnilo závodů Lážo Plážo v Brně den předtím a většina týmů nechtěla startovat ve dvou dnech po sobě. Horko bylo v neděli ještě větší než v sobotu a tak hadice se sprchou se studenou vodou byla pořád v provozu, páníčci sprchovali nejen své pejsky, ale i sebe. Parkury postavil rozhodčí Pavol Roháček a pěkně se na nich vyřádil, což bylo slyšet z četných kritických poznámek při prohlídkách. Naši zástupci ale záludnosti parkurů zvládli výborně, což se projevilo i ve výsledcích. Tyto výkony pak byly oceněny velmi pěknými cenami. Děkujeme pořadatelům: LUCKY DOGS Ratíškovice Smile

Číst dál: JK Brand cup - Kyjov

Lážo Plážo na Ostrově 2014

Lážo Plážo na Ostrově 2014

Sobotní letní den jeli strávit závodníci z našich oranžových řad do Brna na neoficiální závody Lážo Plážo na Ostrově. Po velmi brzkém příjezdu na místo jsme založili stanové městečko a těšili se na parkury, které pro nás připravila rozhodčí dne Marťa Vaškebová. K začátečnických i pokročilým běhům ostrovani přidali hezkou tuneliádu pro všechny, kterou celé závody odstartovaly. Celý den se nesl v pohodovém duchu s příjemnou atmosférou, kterou pro nás pořadatelé připravili, mimo jiné i ochutnávkou domácí zmrzliny, která v neskutečném horku opravdu potěšila. Naší výpravě se dařilo a domů jsme přivezli medaile i hezké plakety, které budou připomínat vydařené závody, za které ostrovanům moc děkujeme.

Číst dál: Lážo Plážo na Ostrově 2014

Víkendovka agility a skokové gymnastiky

Víkendovka agility a skokové gymnastiky

V polovině července uspořádalo duo Bára Mandíková/Staňa Čechlovský dvoudenní intenzivní trénink na domovském cvičáku Jumpingdogs pro agility nadšence – jak pro členy klubu Jumpingdogs Lednice, tak i pro nečleny. V tento slunečný víkend jsme si zaběhali jak složité parkury a vyzkoušeli různá vedení psa s trenérkou Bárou, tak si i pejsci procvičili skoky na skokové gymnastice, kterou měl na starosti Staňa. Na konci každého dne byly zařazeny rovinky - sice jednoduché na zapamatování, ale složité na fyzičku psovodů. Odměnou po sobotních rovinkách bylo špekáčkování. Po této intenzivce si jistě všichni odnesli kromě spousty zážitků a příjemně strávených chvil s fajn lidmi také nové poznatky a dovednosti. Těšíme se na další intenzivku

Číst dál: Víkendovka agility a skokové gymnastiky

Královské tlapkování - Sedlec

Královské tlapkování - Sedlec

Den po oficiálních závodech následovaly v Sedleci závody neoficiální, kterých se účastnilo pár našich členů. Horké počasí tentokrát vystřídala velká průtrž mračen, která nás všechny pěkně zchladila a chvílemi to vypadalo že závěrečný jumping ani nedoběháme. Nakonec to dobře dopadlo a podařilo se Smile Ani tentokrát jsme neodjeli bez medajlí a pěkných cen.

Číst dál: Královské tlapkování - Sedlec

Letní Robinsonáda na Ostrově

Letní Robinsonáda na Ostrově

Na letní Robinsonádu- oficiální závody v Brně na psím ostrově se vydali naši závodníci aby zkusili štěstí na parkurech Lenky Pánkové, oblíbené a zkušené rozhodčí. Během celých závodů vládla jako vždy bezvadná atmosféra, jak už jsme u ostrovanů zvyklí a nemohli jsme si vynachválit vynikající občerstvení, které organizátoři nachystali Smile Naše výprava si to tam opět skvěle užila a i nějaké ty medaile přivezla.

Číst dál: Letní Robinsonáda na Ostrově

Víkendová intenzivka s Adélou Havlíkovou

Víkendová intenzivka s Adélou Havlíkovou

Druhý červnový víkend patřil na cvičáku intenzivnímu tréninku agility pod vedením naší zkušené trenérky a členky klubu, Adélky Havlíkové. Tréninku se účastnili nadšenci z řad Jumpingdogs i přespolních. Počasí bylo naprosto spalující (u některých doslova) a proto děkujeme Petrovi S. za úžasný kolečko-bazén, který využili jak hafošci, tak trénující Smile Jelikož se intenzivka konala celý víkend, tak nechybělo ani večerní grilování a přespání většiny osazenstva přímo na cvičáku. Adélce za celý úžasný víkend moc děkujeme a těšíme se na další super tréninky a intenzivky.

Číst dál: Víkendová intenzivka s Adélou Havlíkovou

Výsadba stromů 2. 6. 2014

Výsadba stromů 2. 6. 2014

Dostali jsme darem několik stromů na zkrášlení našeho cvičáku a dneska proběhla výsadba. Navíc jsme zvládli i první část živého plotu z ptačího zobu, který bude ohraničovat a zkrášlovat hranici cvičáku.
V nejbližší době to dotáhneme do konce a hned to budeme mít zase trochu hezčí Smile

 

Číst dál: Výsadba stromů 2. 6. 2014

Prvomájová intenzivka s Luckou

Prvomájová intenzivka s Luckou

Letošní prvomájový den strávilo několik nadšenců agility jak z řad Jumpingdogs, tak i několik nečlenů, na intenzivním tréninku na klubovém cvičáku v Nejdku pod taktovkou všemi oblíbené trenérky Lucky Dostálové. Někteří účastníci byli běhat s Luckou poprvé, jiní s touto zkušenou trenérkou již trénovali. Lucka připravila náročný parkur, na kterém jsme si vyzkoušeli různé možnosti vedení psa. V závěru tréninku nechyběly rovinky, které zaručeně „odrovinkovaly“ všechny účastníky. Z tohoto příjemně stráveného prosluněného dne jsme si odnesli kromě opálených končetin také spoustu nových poznatků nejen o tom, jak vést ideální dráhou psa na parkuru, ale i jak s ním komunikovat, vždyť přece agility není o jednotlivcích, ale o týmech. Těšíme se na další intenzivku – tentokrát půjde o dvoudenní trénink, který proběhne v říjnu letošního roku.

Číst dál: Prvomájová intenzivka s Luckou

Chvalnovská pohodička 2014

Chvalnovská pohodička 2014

Na dvoudenní závody ve Chvalnově jsme se opět moc těšili a proto většina z nás vyrazila už v pátek odpoledne, abychom si užili tento super víkend co nejdéle. Ubytování jsme měli jako minule v rekreačním středisku Kamínka, kde to máme moc rádi a proto se sem vracíme. Závodili jsme v sobotu i neděli od ranních do pozdně odpoledních hodin a přestože bylo chladno a větrno, užili jsme si je skvěle. Některým se dokonce podařilo získat nějakou tu medaili Smile Překrásné okolí Kamínek jsme si během víkendu prošli pár krátkými procházkami se psy a večery strávili u dobré večeře a točeného Smile Taky jsme připili na zdraví naší milé Bobince, která slavila první rok. Opět máme na co vzpomínat.

Číst dál: Chvalnovská pohodička 2014

Jarní tlapkování - Sedlec

Jarní tlapkování - Sedlec

Druhou dubnovou neděli jelo 8 členů reprezentovat náš klub na neoficiální závody do Sedlece. Repre se vydařila a nějaké ceny jsme jim tam "vykousali". Počasí nám začalo přát až kolem poledne, takže jsme se museli zahřívat na parkuru. Běhy všech byly moc hezké a závody se povedly.

Číst dál: Jarní tlapkování - Sedlec

Šmoulovaná v Kyjově

Šmoulovaná v Kyjově

V neděli 6. dubna jsme, prozatím v rekordním počtu našich účastníků (17 členů), navštívili neoficiální závody agility s názvem Šmoulovaná, které pořádali sousedi z Ratiškovic. Naše výprava včetně rodinných příslušníků založila v areálu závodů doslova stanové městečko Very Happy. Oranžová byla vidět nejen na běhavých parkurech, ale hlavně na stupních vítězů, které jsme svými výkony okupovali snad ve všech bězích. Celé závody se organizátorům moc povedly a my jim za to děkujeme. Příště se na nás můžou zase těšit Wink

Číst dál: Šmoulovaná v Kyjově

Podpálavská drkotačka III. 2014

Podpálavská drkotačka III. 2014

V sobotu 15. března se konal další úspěšný ročník Podpálavské drkotačky v hale Hlavenka v Mikulově, který tentokrát nekončil sezónu závodů, ale naopak byl jedním ze zahajovacích.

Letošní ročník Podpálavské drkotačky navštívilo o čtvrtinu více účastníku než předchozí ročník, v chladné sobotní ráno bylo připraveno na závody celkem 91 týmů (35 týmů LA - z toho 15 psů a 20 fen; 18 týmů MA z toho 8 psů, 10 fen a 40 týmů SA - z toho 12 psů SA a 28 fen), což svědčí o velké oblíbenosti tohoto zimního agility závodu. Rozhodčím byl pan Petr Dostál, stejně jak v předchozím ročníku, který připravil pěkné běhavé parkury. Byly připraveny tři běhy – jumping, agility a zkouška pro přestup do vyšší výkonnostní skupiny. Oceněni byli nejen vítězové na prvních třech místech v kategoriích „small“, „medium“ a „large“, ale nakonec i „Nejlepší pes“ a „Nejlepší fena“ v každé velikostní kategorii. Pro vítěze byly připraveny opravdu hodnotné ceny včetně pohárů a medailí. Ostatně už vstupní balíčky účastníky rozhodně potěšily, jelikož na letošních závodech se podílelo velké množství sponzorů.

Z domácích závodníků se nejlépe umístnila úřadující mistryně České republiky Adéla Havlíková, která se svými fenkami - Baylies a Kiss vybojovala první a druhé místo a pro Kiss navíc získala i titul nejlepší fena ve své kategorii Bodovala také Míša Dostálová, která získala se svým psem Řízkem 1. místo ve zkoušce A1 a Bára Mandíková s Dennym, která získala 3. místo ve zkoušce A3.

Závodníci i fanoušci jednotlivých týmů se mohli občerstvit či zahřát čajem nebo něčím ostřejším v bufetu přímo v areálu haly Hlavenka, což určitě všichni díky nepříznivému upršenému počasí ocenili. Obrovská spousta kladných ohlasů na průběh závodů je pro členy Jumpingdogs zajisté skvělou motivací, aby i do budoucna připravovali další akce – například neoficiální závody, konané v září s příznačným názvem „Burčákcup“.

 

 

 

Velký dík patří sponzorům, kteří svými dary podpořili letošní závody: SPECIFIC®, BARNY-SHOP, Bioveta, a. s., Tekro, spol. s r.o., 4dox , Acana, Aveflor, Calibra, CZECH DOG s.r.o., časopis Psí kusy, Dog trace, Eukanuba, FajnSlevy.cz, Gumotex - matrace, Christeyns, CHS Czech Paradise Ridges, KRKA, krmeni.cz, Leroy Cosmetics s.r.o, Mapes, Mira Mar, MVDr Jiří Krabička, Nakladatelství JOTA, s.r.o., Nakladatelství Plot, Nativia, Orijen, Racio, Stachema, VmVet, vseprozvire.cz, Zero DC s.r.o., ZOO u Žofky, Zverák u Zuzky a partneři Stillus s.r.o., Stavba a údržba silnic Břeclav, s.r.o., BS vinařské potřeby s.r.o. a Regraf- grafická dílna.

 

Výsledková listina 

Číst dál: Podpálavská drkotačka III. 2014

Tour de lednické rybníky

Tour de lednické rybníky

V sobotu po obědě se sešlo několik členů Jumpingdogs u vlakového nádraží v Lednici a vydali se na zhruba 15 kilometrovou tůru kolem lednických rybníků. Počasí bylo oproti výpravě na Javořinu opravdu jarní. Zastávka na občerstvení unavených dvounohých i čtyřnohých turistů byla na venkovní zahrádce v Hlohovci, kde nedávno proběhl bowlingový turnaj Bowlingcup č.3. Procházka proběhla téměř ideálně poklidně, jen občas pro pobavení kolemjdoucích se nám pejsci trošku servali Smile

Číst dál: Tour de lednické rybníky

Expedice Velká Javořina

Expedice Velká Javořina

Hrstka odvážných se i přes nepřízeň počasí v sobotních ranních hodinách vydala zdolat nejvyšší vrchol Bílých karpat - Velkou javořinu. Čekali jsme déšť, mokro, bláto, ale že nahoře bude sněžit a že uvidíme přes 30cm sněhu fakt né (hlavně holky v jarních bundičkách a teniskách). My jsme se ale nezalekli ani husté mlhy a vrchol jsme stejně zdolali. Odměnou nám byla Holubyho chata, kde nás i s hafoškama nechali ohřát a občerstvit. Výšlap byl naprosto úžásný a splnil svůj účel, pejsci i pánečci byli večer opravdu unavení. 

Cesta nahoru Smile

Cesta dolů Smile

Číst dál: Expedice Velká Javořina

Bowlingcup n. 3

Bowlingcup n. 3

V sobotu 15.2. se už potřetí většina členů Jumpingdogs sešla na turnaji v bowlingu, kde jsme změřili své síly. Prostředí Hlohoveckého zámečku bylo super, stejně jako nálada všech zúčastněných. Jako vítěz turnaje byl zvolen Radimek, který si vykoulel nejvíc bodů. Medaile ovšem dostali všichni vrhači bowlingových koulí. Vítězi i poraženým gratulujeme a těšíme se na další ročník bowlincupu Smile

Číst dál: Bowlingcup n. 3

Výprava na Ledový jump

Výprava na Ledový jump

První únorovou sobotu, ve větrném a mrazivém počasí, kdy by „člověk psa ven nevyhnal“, se téměř polovina členů Jumpingdogs vydala na nedaleké neoficiální závody agility s názvem Ledový jump. Závody se konaly v mikulovské koňské hale Hlavenka, takže na „domácí půdě“ – v zimním období zde totiž probíhají tréninky členů JD. Neoficiálky pořádal klub Flying Paws ze Sedlece. Jak už název závodů napovídá, běhaly se „jumpingové“ parkury. Nejdříve však proběhly dvě tuneliády pro štěňátka a pak jedna společná tuneliáda pro všechny zúčastněné týmy dle pravidel KAČRu. Následovaly 2 jumpingy pro začátečníky a 2 jumpingy pro pokročilé – již ostřílené závodníky. Výprava to byla velmi úspěšná – přivezli jsme si 4 zlaté medaile, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí. V součtech to pak byly 3 poháry za celkové první místo, 2 poháry za celkové druhé místo a 1 pohár za celkové třetí místo. Všem účastníkům se aktivně strávená sobota líbila a už teď se těšíme na další závody konané v Mikulově, tentokrát to budou závody oficiální s názvem „Podpálavská drkotačka“ dne 15.3.2014. Pořádat je bude náš klub Jumpingdogs!

Číst dál: Výprava na Ledový jump

Buďte v obraze

Očekávané události

21zář
Burčákcup 2024 so
7:00 - 18:00 - Ještě se 57x Země zavrtí.