Burčákcup 2017

Burčákcup 2017

Slunečné počasí, báječná nálada, výtečné občerstvení a usměvavé tváře pořadatelů i závodníků – to vše vévodilo letošnímu již pátému ročníku agility závodů Burčákcup konaného dne 30.9.2017.

Oblibu této tradiční sportovně kynologické akce dokazuje plná startovní listina čítající 97 týmů. Své příznivce si tato původně komorní zábava našla i u našich slovenských sousedů, kteří tvořili téměř polovinu všech závodníků.

Burčákcup je výjimečný mimo jiné také tím, že se závodní týmy mohou kvalifikovat do finále ze všech tří po sobě jdoucích běhů – jumping, zkouška a agility. Díky tomu byl poslední finálový běh opravdovou podívanou a přehlídkou těch nejlepších výkonů. Samotné běhy posuzoval mezinárodní rozhodčí Tomáš Glabazňa za asistence hospitantky Grétky Kolevové. Každá sestavená dráha tak byla sama o sobě výzva, kterou rozhodně nebylo snadné zdárně doběhnout do cíle. Ti, kterým se však zadařilo, si odvezli domů hodnotné ceny od našich sponzorů a trofeje v podobě skleniček na víno s logem Jumpingdogs Lednice.

Po adrenalinových výkonech mohli všichni doplnit síly (ale i hladinku) občerstvením, které již tradičně nabízelo pečenou selečí kýtu nebo grilované cigáro. Symbol akce, burčák, se čepoval po desítkách litrů nejen soutěžícím týmům, ale i jejich podporám a doprovodu. Samozřejmostí bylo i točené pivo, limonáda či káva.

Na sklonku příjemně prožitého dne se loučili závodníci nabytí novými zkušenostmi se svými podřimujícími psy v autech po náročných výkonech. Pakliže jste tuto akci propásli, zapište si do kalendáře například 17.2.2018 Podpálavskou Drkotačku konající se v jízdárnách města Mikulova. Budeme se na Vás těšit!

Tímto bychom také rádi poděkovali sponzorům, bez kterých by se letošní závody Burčákcup neobešly: Škubánkov, Smart pet, Cobbys pet Slovensko, Funky dog, časopis Psí sporty, super-granule.cz, Vetys, s.r.o., Šmakovo, MasoProPsy, Wolf Nature Petfood, Pet Hardware, Calibra, HTC Servis, Bombus natural energy, Tekro, Irel, Mapes, Weber mlýn, Vitakraft CHOVEX, Mira Mar, Specific, Christeyns, Leroy Cosmetics, Zero DC.

Číst dál: Burčákcup 2017

Nejdecký trojskok 2017

Nejdecký trojskok 2017

V neděli 7.5.2017 se u nás konal již třetí ročník tradičních závodů s názvem Nejdecký trojskok, kterých se zúčastnilo nad 90 závodníků ze všech koutů České i Slovenské republiky. 

Závodní den odstartovala výkonnostní kategorie A1, která tak mohla jako první pokořit svižné parkury od Alice Boháčové. Parkury byly mnohdy výzvou i pro zkušené závodníky z následujících kategorií A2 a A3, kteří se v jejich zdolání nenechali odradit ani průtrží mračen, která zchladila jinak jarně naladěný slunečný den.

Na první tři umístěné v každé zkoušce z dané výkonnostní kategorie čekala spousta hodnotných cen od našich sponzorů, kterým bychom tímto rádi poděkovali.

Sponzory letošního ročníku tradičních trojzkoušek byli: Krmiva Hulín, Zero DC, Miramar, Vitakraft, Specific, Vetoquinol, Triko market, Psí kusy, krmeni.cz, Mapes, Christeyns, Eminent, Pet Hardware, Vino Valadia, Bombus, Almiko.

Děkujeme  všem za skvěle strávený závodní den! Věříme, že si ho všichni závodníci, i přes pár dešťových přeháněk, užili stejně jako my. 

Na viděnou v září, na našich podzimních závodech s názvem Burčákcup!

Číst dál: Nejdecký trojskok 2017

Podpálavská drkotačka 2017

Podpálavská drkotačka 2017

Třetí únorový víkend již pošesté hostilo Jezdecké centrum Mikulov agility závody Podpálavská drkotačka. Věříme, že byly kvalitním odstartováním závodní sezony 2017.

Letošního šestého ročníku Podpálavské drkotačky se i díky příjemnému počasí zúčastnilo více než 90 týmů, což svědčí mimo jiné o velké oblíbenosti tohoto zimního agility závodu. Pod taktovkou budoucí rozhodcovské posily Evy Svobodové a za odborného dohledu zkušené Katky Lérlové si měli možnost závodnici zaběhat krásné, svižné parkury. Byly připraveny tři běhy – agility, zkoušky pro přestup do vyšších výkonnostních kategorií a jumping. Díky hodnotné sponzorské podpoře byli oceněni nejen vítězové na prvních třech místech v kategoriích „small“, „medium“ a „large“, ale jako vždy si odnesli bohaté ceny i „Nejlepší pes“ a „Nejlepší fena“ v každé velikostní kategorii. A aby toho nebylo málo, oceněn byl i každý závodník s čistým během. Pevně doufáme, že si všichni zúčastnění naše závody užili a využijí možnosti poměřit si síly opět za rok nebo dříve na dalších závodech klubu Jumpingodgs během letošního roku.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, bez kterých by tyto závody vzniknout nemohly. Hlavní sponzor závodu byla společnost Cymedica s komplexní řadou superprémiových krmiv a veterinárních klinických diet značky Specific. Dále sponzorovali: Leroy Cosmetics, Zero DC, Energy, Aveflor, Czechdog, Akinu, HTC servis, Bombus natural energy, Vétoquinol s.r.o., Irel, Mapes, Vitakraft CHOVEX, Mira Mar, Christeyns, Parcoll, Veterinární ordinace Olmová, Dokonalá láska, Objky Blackberry, Pethome.cz, Labet.cz, Krmení.cz.

Číst dál: Podpálavská drkotačka 2017