2018

Podpálavská Drkotačka VII.

Podpálavská Drkotačka VII.

V sobotu 17. února se konala v pořadí již sedmá Podpálavská Drkotačka v prostorách haly Jezdeckého centra Mikulov.
I přes mrazivé teploty neměl ani letošní ročník problémy s naplněním závodu a přijelo přes sedmdesát účastníků, z nichž někteří teprve započali závodní sezónu 2018, jiní ji měli nastartovanou z našich lednových závodů Písečné Jumpy.
Rozhodčí Eva Svobodová, znajíc prostředí haly z minulého ročníku tohoto závodu, kdy působila jako hospitantka, si pro naše závodníky letos přichystala vypečené parkury. Závodní týmy porovnali své síly ve třech zkouškových bězích, z nichž v každé velikostní kategorii small, medium a large vzešli mimo jiné i vítězové speciální kategorie Nejlepší pes a Nejlepší fena. Nicméně i ti, kdož nestanuli na stupních vítězů, si mohli odvézt cenu za čistý běh.
Pro zpříjemnění boje s mrazivými teplotami lehce nad nulou byl k dispozici zdarma čaj pro všechny účastníky a samozřejmě možnost teplého občerstvení v místní malé, avšak vyhřáté restauraci.
Jako každý rok pevně věříme, že si všichni zúčastnění naše závody užili a doufáme, že se za námi opět rádi přijedete podívat.
Rádi bychom také poděkovali našim sponzorům za jejich štědrou podporu, díky které si naši závodníci mohli odvézt krásné ceny. Hlavním sponzorem byl Specific, dále Czech dog, Aveflor, Vetoquinol, Zero DC, Miramar, Lucy&Yv, Dokonalá láska a Christeyns.

Číst dál: Podpálavská Drkotačka VII.

Písečné Jumpy

Rok 2018 se klub Jumpingdogs rozhodl přivítat po svém a to uspořádáním halových závodů, které svou svižností a hravostí započnou závodní sezónu 2018. Proto byl zvolen nový koncept, který se za uplynulý rok stával čím dál populárnější, a to utkání v čistě jumpových parkurech. Jako ideální místo vzhledem k době konání byla zvolena krytá hala Jezdeckého centra Mikulov s písčitým povrchem. Parkury čistě bez zónových překážek nejen že ocenili začínající týmy, které teprve pilují provedení zmíněných zónovek, ale byly také příjemným zpestřením pro již zkušené závodníky. Běhy byly složeny ze tří jumpingových parkurů, kdy jejich obtížnost postupně skokově narůstala. Tudíž přišli si na své opět všechny výkonnostní kategorie. Ti nejlepší byli samozřejmě bohatě oceněni a pro ty, kteří uspěli ve všech třech bězích, čekala bohatá odměna v podobě součtových výher. A aby toho nebylo málo, následovala po jumpinzích hra, tzv. tuneliáda, kdy parkur byl složen pouze s tunelů. Opět zajímavá výzva a příjemné zavzpomínání na začátky každého z nás. Opět pro ty nejrychlejší - v tomto případě spíše platilo pro psovody - čekalo bohaté ohodnocení v podobě věcných výher.

Za krásné běhavé parkury bych chtěl poděkovat paní rozhodčí Alici Boháčové, která k nám přicestovala až druhé strany republiky. A stálo za to.

Také bych chtěl vyjádřit velké díky našim sponzorům, bez kterých bychom nemohli potěšit ty nejlepší. Děkujeme:

Zero DC, Akinu, Sokol Falco, Vetoquinol, Vetys, Leroy Cosmetics, Cobbys Pet Slovesnko, , HTC Servis, Platinum, Mira Mar, Mapes, Frujo, Weber-Mlýn, Vitakraft CHOVEX, Christeyns, Parcoll, Veterinární ordinace Olmová, Tekro, Nakladatelství PLOT, Dogworld graphic.

Doufáme, že jste si to užili stejně jako my a budeme se těšit na dalších závodech. Za klub Jumpingdogs Lednice

Standa

Číst dál: Písečné Jumpy