2019

Burčákcup 2019

Stejně jako k podzimnímu období patří na jižní Moravě neodmyslitelně vinobraní, patří pro tento čas ke klubu Jumpingdogs již tradiční agility závody Burčákcup. I letos se nesly v typicky podzimním duchu, tedy sem tam trochu sprchlo, ale celkově bylo počasí velmi přívětivé. Pro stovku závodních týmů jak z České, tak i sousední Slovenské republiky bylo opět zajištěno bohaté občerstvení, jak jinak za přítomnosti značného objemu lahodného burčáku od regionálních vinařů. I letos připravenost českoslovesnkých týmů prověřily vskutku povedené, běhavé a hravé parkury slovenského rozhodčího Palo Roháčka. Nejúspěšnější byli ověnčeni tradičně výherním pohárkem a ti nejlepší bojovníci z finálového zběsilého jumpu získali do rukou nikoli pohár, ale stylovou kanafu, kterou věřím ještě tentýž večer naplnily vyhranými vinnými moky. Nesmíme samozřejmě opomenout bohaté ceny, jež darovali štědří sponzoři a díky kterým mohl být úspěch pro ty nejlepší o to radostnější. Věřím, že i letošní ročník se dá zařadit mezi úspěšně zvládnuté akce a budeme se moci těšit na všechny zúčastněné i příští ročníky.

Tímto bych za celý klub Jumpingdogs rád poděkoval naším štědrým sponzorům:

Baštito, Bioveta, Contipro, Dogg, Hoopoe, Leroy Cosmetics, Mira Mar, Pamlskový ráj, Pethome.cz, Racio, Šmakovo, Sušené pamlsky, The Best Friend, U Chlupáče, Vitakraft Chovex, Zero DC.

Za poskytnutí skvělích vín dále:

vinařství Byanca, vinařství Kurc, vinařství Hulata.s

Číst dál: Burčákcup 2019

Nejdecký trojskok 2019

Jak už sám název napovídá, další letošní oficiální závody agility v Jumpingdogs o.s. Nejdek se uskutečnily dne 19.4.2019 formou trojzkoušek.

Mezi závodníky oblíbená varianta závodů vzhledem k nízké časové náročnosti pro týmy soutěžící pouze v jedné kategorii sice nemá atmosféru otevřeného závodu, nicméně laikovi divákovi neubere v žádném případě na zážitku ze sledování.

Pomyslná příprava závodu začíná už v prvním jarním měsíci úpravou povrchu parkuru stran hrabání popadaných větví, rekultivací trávníku, podsazením a závlahou povrchu. Kvalitní podklad je nezbytnou podmínkou konání oficiálních závodů.

O hladký průběh závodů se stará pořádající tým z řad zástupců našeho agility spolku přípravou čítající již několik týdnů předem. Jednotlivci převezmou dílčí úkoly stran zajištění zázemí pro závodníky, ať už se to týká oslovení sponzorů, přípravy cen, občerstvení, oslovení rozhodčího, časomíry apod. A když se dílo zadaří, můžeme začít!

Velký pátek připadající letos na 19.4.2019 se jeví jako ideální den pro otevření pomyslných jarních vrátek pro všechny nadšence tohoto úžasného psího sportu. Závodí se v pořadí kategorií A2 v ranních hodinách, A3 kolem poledne  a nakonec, v odpoledních hodinách,  A1. Skvělá rozhodčí, paní Jaroslava Podmolová, staví běhavé, ne příliš záludné parkury.

Tempo závodu je vysoké, týmy nastupují dle ověřeného seznamu a startovní listiny v předem určeném pořadí a pokynů moderátora Radima Šuldese.Ve stánku s občerstvením se grilují uzeniny a hermelín, kofola teče proudem adekvátně k zvyšující se teplotě ovzduší v průběhu dne. Nálada je skvělá, ať už se běh zadaří nebo ne, jde především o zábavu a souhru týmu, sem kárání psího parťáka nepatří.

Na startu se mihnou i známé tváře reprezentantů ČR z mezinárodních a světových klání agility, stejně milí a skromní, jako začátečníci v tomto sportu. Jednotlivé kategorie a výsledky se vyhlašují ihned po odběhání sady běhů a pokud už startující týmy nemají svá další želízka v ohni v jiné výkonnostní kategorii, areál opouští.

I na sklonku dne vládne mezi pořadateli stále dobrá nálada, oslava psího sportu se i tentokrát zadařila! Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, bez nichž by se závody neobešly.

Číst dál: Nejdecký trojskok 2019

Písečne jumpy s JK Animals

Písečne jumpy s JK Animals

Klub Jumpindogs Lednice se v lednu 2019 odhodlal zorganizovat druhý ročník jumpingových závodů s názvem Písečné Jumpy 2019. Přesto že se závody konaly z důvodu zimního období v kryté hale Jezdeckého centra Mikulov s písčitým povrchem , lednové počasí příjemně překvapilo a teplota nad nulou přidávala na pohodové atmosféře závodu. Generální sponzor JK Animals připravil kromě bohatých cen pro vítěze i uvítací balíčky pro každého závodníka, takže nikdo neodešel ze závodu na prázdno. Rozhodčí Olga Bazalová, která k nám přijela až z dalekých Českých Budějovic, během dne postavila tři jumpingové parkury různé obtížnosti, takže šanci na výhru měli jak začátečníci tak, ostřílení profesionálové z vyšších výkonnostních skupin, kteří se při zdolávaní výzev jednotlivých běhů rozhodne nenudili. Po každém běhu nasledovalo vyhodnocení a v krátké pauze mohli závodníci navštívit speciální gurmánský bufet . Závodní den nám uzavřela tuneliáda, která otestovala paměť a rychlost závodních dvojic. Vyvrcholením závodů bylo vyhodnocení součtu a tuneliády, které si neslo v přátelském duchu tohoto sportu.

Za krásné ceny pro vítěze bychom velmi rádi poděkovali sponzorům : JK Animals Akinu , Aveflor, Bianka, Christeyns, Edante, Irel, LeroyCosmetics, Pet Hardware, Vetys, Vitakraft CHOVEX, Zero DC, vinařství Hulata a vinařství Kurc .

Doufáme, že závodníci si den na závodech klubu Jumpingdogs užili a budoucí rok se opět uvidíme.

 

Verča

Číst dál: Písečne jumpy s JK Animals