Máme mistra! MČR agility 2013 - Sázava

Ve dnech  4.-6.10. 2013  se v Sázavě konalo Mistrovství České republiky v agility. Když jsem v pátek odjížděla z domu ani ve snu mě nenapadlo, že zpět pojedeme s cenným titulem Mistra republiky v jednotlivcích.
Již v pátek se běžel závod CACIAg. Který stavěla rozhodčí Anne Viitanen z Finska. Baylies se s tímto parkurem, který byl dosti technicky náročný poprala, obsadila v tomto běhu 2. místo a získala titul res. CACIAg.
V sobotu se začalo běhat na „ostro“. Jako první se běžel závod družstev a poté následovali jednotlivci.  V jumpingu jednotlivců jsme s Bejkou startovaly jako  49 tým.  Parkur, který postavil Kari Jalonen z Finska byl opět technicky dosti náročný. Běhavé pasáže střídaly pasáže technické a to s Bejkou nemáme moc rády. Nic méně jsme zvládly doběhnout bez ztráty kytičky i tento parkur a nejrychlejší čas nám vynesl průběžné první místo.
V neděli dochází k lámání chleba. Hned ráno jsem zjistila, že pozice startujícího z prvního místa není žádná výhra, neboť je to poměrně velký nápor na nervy a to nejsem trémista. Už od rána se spousta lidí ptalo, jak se cítím, jak jsme se vyspaly apod.   Bejka měla jako obvykle dobrou náladu, pořád hopsala kolem a já si řekla, že vlastně o nic nejde, že startujeme prostě jen jako poslední.  Probíhala 40ti minutová prohlídka, já si trať několikrát prošla, ale stále jsem si nebyla jistá některými pasážemi, které italský rozhodčí Paolo Meroni postavil.  Nakonec jsem běžela úplně jinak než většina startovního pole. Byl to nezapomenutelný pocit, to ticho když stojíte na startu jako favorit.  Bejce to však vůbec nepřišlo divné a chovala se, jako vždy  Nechtěla zůstat na startu, takže už tam jsme některým způsobily málem infarkt.  Běžet z prvního místa s rychlým psem, kterého vlastně na parkuru ani nevidíte je opravdu adrenalin, který bych přála zažít každému…  Bejka ukázala, že patří mezi nejlepší a nejrychlejší psy v Česku a právem si zasloužila titul Mistra republiky pro rok 2013. Vyhrála stylem start – cíl, tedy  1.místo v jumpingu jednotlivců, 1.místo v agility jednotlivců.