Děčín - 1. kvalifikační závody na MS,EO, IMCA a MR

Cesta přes celou republiku, zacpané dálnice … I takto začínala cesta na první kvalifikačky do Děčína. Po příjezdu nás uvítal (alespoň mně) důvěrně známý hotel Pošta. Po loňské horor story, kdy jsem nejprve sundávala obrazy ze stěn a poté vyhazovala  pavouka, jsem si na dveřích přečetla, že hotel prošel rekonstrukcí… Hurá pomyslela jsem si… No, tentokrát se však přímo na zdech objevily airbrushové obrazy, které sundat nešly… Naštěstí nebyly tak strašidelné jako rodinka s červenýma očima, která nás pozorovala na každém kroku apod J

Teď tedy k samotným kvaldám. Vyjelo nás poskromnu – Bára s Dennym a Wookiem doprovázená Staňou, Dáda se Smaugem a já jen s Bejkou, neboť Kissátko kulhalo. V pátek se konaly dvojzkoušky, na kterých se dalo něco málo potrénovat, pejsci si mohli vyzkoušet povrch a v sobotu se již začalo běhat naostro „o body“!

Parkury posuzovalo celkem 5 rozhodčích, ale musím říct, že většina z těchto parkurů postrádala hlavu a patu, což alespoň pro mě bylo mírné zklamání.

V sobotu se začínalo Jumpingem, který pro SA a MA stavěla Jitka Maroušková a pro LA Anders Virtanen z Finska. Dalším během bylo agility, které pro SA+MA stavěla Alice Boháčová a pro Large Jiřinka Máčková. Poprvé se mi stalo, že jsem měla lepší pocit z ranní diskvalifikace než s čistého parkuru. Bejka se čistě zaběhlým agility, kde člověku v cestě zavázela spousta překážek, probojovala do finále, které pro mě bylo snad nejlepším během víkendu. Anders Virtanen postavil konečně parkur, který se dal plynule zaběhnout a Bejka v tomto finále obsadila 1. místo.

V neděli se pak běhal další Jumping a Agility, ale velikou nevýhodou bylo nařízení ihned po diskvalifikaci opustit parkur.

Myslím si, že jsme ze sebe všichni vydali maximum, a i když se nám občas nějaká ta chybka vloudila, neudělali jsme ostudu. První kvalifikačky jsou vždy jen rozjezd a už se těšíme do Kroměříže a Brna, kde ještě ukážeme, jak běhají Jumpingdogs.

Výsledky:

SMALL: v konkurenci 120 small psů

Dáda + Smaug – Jumping sobota 11. místo, Jumping neděle 39. místo 

Adéla + Bejka – Agility sobota 6. místo, Finále sobota 1. místo, Jumping neděle 9. místo, Agility neděle – 14. místo, nej čas, ale bohužel spadla laťka

LARGE:

Bára + Wookie a Denny ve velké konkurenci 190 týmů

DENNY - sobota Jumping 47. místo, Agility 87. místo, neděle Jumping 76. místo, Agility 37. místo

WOOKIE – sobota Agility 23. místo, neděle Jumping 81.Buďte v obraze

Očekávané události