Jarní Tlapkování, Sedlec

Do nedalekého sedleckého klubu Flying Paws se za Jumpingdogs na závody Jarní Tlapkování vydali pouze dva členové - Nikol Mrázová a Petr Sůkal.

Tento závod lákal nejen svými bohatými cenami od sponzora JK Animals, ale také nádhernými poháry a zajímavým programem. Jednalo se totiž o oficiální závody s neoficiální soutěží, a to proto, aby si mohly zaběhat i týmy, které nemají výkonnostní průkaz. Závod tak byl rozdělen na začátečníky a závodníky. O běhavé avšak nikterak snadné parkury se postaral rozhodčí Tomáš Glabazňa. Ve stejném termínu se konaly kvalifikační závody v Děčíně, a tak se kapacitu závodů o fous nepodařilo naplnit. O kvalitní konkurenci však nebyla nouze, všechny účastněné týmy se snažily podávat stoprocentní výkony.

Začínalo se tuneliádou kategorií small. Parkur nabízel více způsobů vedení, byl hodně běhavý a dlouhý, až měli někteří závodníci trochu problém s výdrží. Petr s Roxy si vyběhal krásné 2. místo hned za členem pořádajícího klubu Flying Paws Petrem Vlašicem. V kategorii medium startoval ostřílený závodník Cleo, který doběhl na bramborovém 4. místě. Za kategorii large nás reprezentoval Sam, bohužel však diskvalifikace. K vidění v tomto běhu byly dva týmy, které zapomněly pořadí překážek - včetně mě se Samem. Ačkoliv jsem měla na prohlídku dohromady asi 20 minut (protože mám dva psy startující v různých kategoriích) a s Cleem jsem dokonce doběhla čistě, i přesto se mi se Samem podařilo zapomenout dráhu.

Následoval jumping 1 kategorie small. Když se Petr s Roxy blížili zdárně do cíle, začuchala se Roxinka u slalomu a ukázkově se tam vyválela v nějakém bordýlku, což oba z týmu rozhodilo a došlo k diskvalifikaci. Za kategorii medium nastoupil Cleo, který doběhl krásný čistý běh a získal tak 2. místo. Za kategorii large se Sam znovu diskvalifikoval.

V posledním běhu jumping 2 se Petrovi s Roxy podařil nádherný, rychlý, čistý běh, díky kterému si tak zajistil umístění nejvyšší - 1. místo. Za kategorii medium se Cleovi podařil další čistý běh a doběhl si tak opět pro 2. místo. Sam se bohužel již potřetí diskvalifikoval, chyběla mu dnes trocha štěstíčka. I přesto podával hezké vyrovnané výkony a neshodil ani jednu tyčku.

Díky dvěma čistým běhům se Cleo umístil v součtu jumpingů na krásném 2. místě!

Ze závodů jsme tak odjížděli spokojení a i trošku spálení, což zajistilo krásné letní počasí.

Děkujeme pořadatelům z Flying Paws Sedlec a těšíme se na další závody Smile


tým kategorie běh umístění
Nikol Mrázová a Cleo MA 3 Jumping 1 2.
Jumping 2 2.
Součet 2.
Petr Sůkal a Roxy SA 2 Tuneliáda 2.
Jumping 2 1.

Video z akce

Buďte v obraze

Očekávané události

17zář
Burčákcup 2022 s JK Animals so
6:00 - 19:00 - Ještě se 29x Země zavrtí.