Burčákcup 2015

Sobota 26. září 2015

Poslední zářijová sobota byla sice deštivá a rozhodně se nedala nazvat babím létem, přesto se dostavilo kolem osmi desítek agility nadšenců na každoročně pořádané závody Burčákcup. Tento závod je mezi účastníky oblíben především pro svoji přátelskou až rodinnou atmosféru – je to přece jen něco jako oslava – v tento měsíc před několika lety byl oficiálně otevřen náš cvičák v Nejdku. Oproti minulému roku se však počasí umoudřilo již v dopoledních hodinách. Dokonce jsme v podvečer zahlédli i slunce. Nejpozitivnější zpráva dne však byla, že oproti loňsku na konci závodů jsme místo bláta měli na parkuru trávu, což v ten den ráno nikdo nečekal J

Závodníci se začali hlásit na prezenci ve čtvrt na osm, pak se přeměřovali ti, co poprvé startovali na oficiálních závodech, a kolem osmé hodiny už vyběhl první tým na parkur. Soudcoval Tomáš Glabazňa, který nachystal pro závodníky zajímavé běhavé a zároveň technicky náročné tři běhy a jeden finálový pro nejlepší týmy. Zařazeny byly agility a jumping, závodníci si nově mohli složit zkoušku. Každý „čistý“ běh byl odměněn smeknutou čepicí pana rozhodčího, což určitě také přispívalo k příjemné atmosféře závodů.

Ti, co zrovna neběhali, mohli využít výborným catering – občerstvit se dalo jak grilovaným selátkem, cigáry či toasty, tak dobrým pivem a samozřejmě burčákem. Káva a čaj na zahřátí se určitě taky hodila, obzvláště v ranních chladných hodinách.

Po každém běhu byli vyhlášeni vítězní závodníci, kteří si odnášeli kromě hodnotných cen štědrých sponzorů i pěknou vzpomínku v podobě medailí a koštýřů. Na bedně vítězů se objevilo i několik členů našeho klubu, např. Adéla Havlíková, která začátkem října bude s pinčicí Bejkou reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa agility v italské Bologni.

Dalšími závody, které bude pořádat klub Jumpingdogs Lednice, budou oficiální závody Podpálavská drkotačka, která se bude konat v únoru příštího roku v mikulovské koňské hale. Na tyto závody Vás srdečně zveme, přijďte poměřit síly s našimi členy v dalším ročníku!


tým kategorie běh umístění
Adéla Havlíková a Bejka SA 3 Jumping 2.
Agility 1.
Zkouška 1.
Finále 1.
Adéla Havlíková a Kiss MA 3 Jumping 1.
Finále 2.
Nikol Mrázová a Cleo MA 3 Jumping 2.
Agility 3.
Zkouška 2.
Finále 1.
Radek Kocourek a Béďa MA 1 Zkouška 1.
Pavlína Juřenová a Cheran LA 1 Zkouška 3.
Barbora Mandíková a Denny LA 3 Agility 2.
Zkouška 3.
Barbora Mandíková a Wookiee LA 3 Agility 1.
Zkouška 2.
Finále 2.

Video z akce

Autor videa: Zuzka Pavelcová

Fotky z akce

Buďte v obraze

Očekávané události