Jak už sám název napovídá, další letošní oficiální závody agility v Jumpingdogs o.s. Nejdek se uskutečnily dne 19.4.2019 formou trojzkoušek.

Mezi závodníky oblíbená varianta závodů vzhledem k nízké časové náročnosti pro týmy soutěžící pouze v jedné kategorii sice nemá atmosféru otevřeného závodu, nicméně laikovi divákovi neubere v žádném případě na zážitku ze sledování.

Pomyslná příprava závodu začíná už v prvním jarním měsíci úpravou povrchu parkuru stran hrabání popadaných větví, rekultivací trávníku, podsazením a závlahou povrchu. Kvalitní podklad je nezbytnou podmínkou konání oficiálních závodů.

O hladký průběh závodů se stará pořádající tým z řad zástupců našeho agility spolku přípravou čítající již několik týdnů předem. Jednotlivci převezmou dílčí úkoly stran zajištění zázemí pro závodníky, ať už se to týká oslovení sponzorů, přípravy cen, občerstvení, oslovení rozhodčího, časomíry apod. A když se dílo zadaří, můžeme začít!

Velký pátek připadající letos na 19.4.2019 se jeví jako ideální den pro otevření pomyslných jarních vrátek pro všechny nadšence tohoto úžasného psího sportu. Závodí se v pořadí kategorií A2 v ranních hodinách, A3 kolem poledne  a nakonec, v odpoledních hodinách,  A1. Skvělá rozhodčí, paní Jaroslava Podmolová, staví běhavé, ne příliš záludné parkury.

Tempo závodu je vysoké, týmy nastupují dle ověřeného seznamu a startovní listiny v předem určeném pořadí a pokynů moderátora Radima Šuldese.Ve stánku s občerstvením se grilují uzeniny a hermelín, kofola teče proudem adekvátně k zvyšující se teplotě ovzduší v průběhu dne. Nálada je skvělá, ať už se běh zadaří nebo ne, jde především o zábavu a souhru týmu, sem kárání psího parťáka nepatří.

Na startu se mihnou i známé tváře reprezentantů ČR z mezinárodních a světových klání agility, stejně milí a skromní, jako začátečníci v tomto sportu. Jednotlivé kategorie a výsledky se vyhlašují ihned po odběhání sady běhů a pokud už startující týmy nemají svá další želízka v ohni v jiné výkonnostní kategorii, areál opouští.

I na sklonku dne vládne mezi pořadateli stále dobrá nálada, oslava psího sportu se i tentokrát zadařila! Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, bez nichž by se závody neobešly.